nav-left cat-right
cat-right

Kolory w kuchni – jak dobrać?

Jak zadbać o kolory w kuchni, aby nadać pazura swojemu wnętrzu, a jednocześnie go nie przytłoczyć? Kolory mają znaczenie. Piękno naszych wnętrz jest kluczową sprawą dla samopoczucia i wewnętrznej estetyki.

fototapety do kuchni

Nie zapominajmy przy tym, że za pomocą określonych barw możemy osiągać wyznaczone cele – np. stworzyć sobie w domu miejsce relaksu – malując jego ściany na niebiesko lub zielono, ożywić uczucia, wykańczając sypialnię jednym z odcieni różu, lub sprawić, że goście będą chętnie przebywać w naszym salonie – pomarańczowym lub żółtym. Przy tym wszystkim należy pamiętać o własnych potrzebach i intuicji. Niezależnie od wszystkiego, kolory w naszym domu powinny nas wspomagać i powodować, że będziemy czuli się szczęśliwi. Wybierajmy więc te, które naprawdę nam odpowiadają. Jeśli jednak w pełni jesteśmy zadowoleni z koloru ścian ale chcemy zmienić jakiś szczegół by czuć się jeszcze lepiej polecane są modne fototapety, które mogą zmienić charakter wnętrza. Zależy jaką wybierzemy.

Co zrobić z kuchnią?

Jeśli kuchnia i jadalnia są połączone ze sobą, to ten układ jeszcze możemy podkreślić, malując je podobnym kolorem. Jednak, ze względu na duże płaszczyzny ścian, byłoby wskazane, aby przebiegał on harmonijnie, np. od jasnożółtej jadalni do delikatnej pomarańczowej kuchni. Wszystko jednak zależy od indywidualnego pomysłu mieszkańców. Zabieg taki sprawdza się w pomieszczeniach, których funkcje się wzajemnie uzupełniają. Kolorami można również wydzielać aneksy we wnętrzu – malując ściany na inne, ale harmonizujące ze sobą barwy albo co lepsze- zainwestować w świetną fototapetę, która również może oddzielić pomieszczenia.

Nowocześnie, ale razem – wspólna przestrzeń

Coraz częściej w domach i mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym dominuje tworzenie jednej, wspólnej przestrzeni dziennej, która obejmuje salon, kuchnię i jadalnię. Ma to swoje niewątpliwe plusy – w przyspieszonym trybie życia domownicy widują się rzadko, a przy połączeniu tych pomieszczeń, kontakt jest nawiązywany podczas przygotowywania wspólnych posiłków, spędzania relaksujących chwil w salonie i wspólnej kolacji, po której cała rodzina rozsiada się na kanapie rozpoczynając wieczorne kino. Salon połączony z jadalnią i dodatkowo kuchnią w jednym, ogromnym pomieszczeniu to też świetne rozwiązanie, jeżeli często mamy gości. Eksperci wspólnie polecają kuchnie, której świetność będzie bazowała na wspaniałej fototapecie pasującej do całokształtu. Jeśli posiadamy białą kuchnię ale w salonie kanapa jest czarna warto postawić na ogromną grafikę przedstawiającą coś w obu kolorach. Jeśli czujemy, że to za mało śmiało można eksperymentować i dodać kontrastu soczystą, ociekającą czerwienią. Jeśli jesteśmy tradycjonalistami powinniśmy raczej grafikę ładnie wkomponować w całość. Ale wtedy niestety nie osiągniemy efektu wow. To od ciebie zależy jakie rozwiązania wybierzesz do swojego domu. Stawiaj na dobrych fachowców od fototapet, bo to ona albo doda smaku pomieszczeniu albo popsuje cały efekt.

Artykuł zredagowano na podstawie informacji zawartych w witrynie https://www.dekowizja.pl, na której znajdziemy fototapety zarówno do kuchni, jak i do salony czy pokoju dziecięcego. Wybór jest ogromny, a jakość wykonania na najwyższym poziomie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *