nav-left cat-right
cat-right

Fototapeta lateksowa – czy jest lepsza od papierowej?

lepszy zawodnik
Fototapety to trend, który można zauważyć w wielu aranżacjach wnętrz. Utrzymuje się on już od kilku lat, dlatego też pojawiają się coraz to nowe opcje, produkty, wzory i techniki produkcji. Najpopularniejszą formą są fototapety papierowe z powłoką PCW z podkładem właśnie z papieru.

Jednakże czasami zdarza się, że nadmierna ekspozycja na słońce lub zbyt częste mycie papierowej fototapety powoduje jej uszkodzenia. Dużo lepszą opcją są fototapety lateksowe. Ich jakość znacznie przewyższa podstawową, papierową wersję. Dzięki specjalnej, lateksowej powłoce jakość nadruku na fototapecie jest znacznie lepsza, wyraźniejsza, a kolory znacznie żywsze. Jest ona również dużo bardziej odporniejsza na użytkowanie. Zaletą lateksowej powłoki jest to, że taka fototapeta jest troszkę grubsza od papierowej, dzięki czemu można swobodnie zakryć niewielkie nierówności na ścianie.

Warto zaznaczyć, że wysoka jakość wiąże się również z znacznie łatwiejszą aplikacją – nie ma problemów z rozciąganiem się czy odkształceniami. Fototapety z powłoką lateksową doskonale nadają się do sypialni, kuchni, salonu, a nawet biura czy też sklepu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *